Аргентинецот е под голем знак прашалник

Што малер ќе беше Игуаин за да настине во топлата Саудиска Арабија на неколку часа пред дуелот со Јуве?

Гонзало Игуаин е под голем знак прашалник за Суперкупот на Италија и дуелот со Јувентус во Џеда, напаѓачот кренал температура и се бори со настинка на неколку часа пред почетокот на мечот.

Аргентинецот се поврзува со трансфер во Челси па постојано е под будното око на медиумите. Милан попладнево на својот Твитер објави фотографии од средбата со принцот Абдулазиз бин Турки Ал Фаисал, и веднаш падна во очи тоа што Гонзало Игуиан беше отсутен.

На средбата се појави дури и подзаборавениот Рикардо Монтоливо, па многумина сметаат дека ова е знак за преселба на „Пипита“ на Стемфорд Бриџ.

Од таборот на Милан посочија дека Гонзало Игуаин бил отсутен бидејќи добивал третман во моментите кога била направена сликата, но ваквото образложение само дополнително ги подгреа шпекулациите.

За работите да бидат уште поинтересни, набрзо се појавија и информации дека голгетерот е под голем знак прашалник за вечерашната пресметка со Јувентус. Причина за ова е настинката која ја фатил Гонзало Игуаин во топлата Саудиска Арабија. Секако и ова оправдување беше пречекано со потсмев од фановите на социјалните мрежи.

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе