ЖДРЕПКА ЗА ПОЛУФИНАЛЕТО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите, Реал против Атлетико Мадрид

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, таа донесе шпански двобој помеѓу големите градски ривали од Мадрид.

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите
 
Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите
 
Полуфинале Лига на шампионите:

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид
Монако - Јувентус
 
Првите натпревари се играат на 2. и 3. марј, реваншите се седум дена подоцна. 
 
 

Уништувањето на шумите е една од најголемите еколошки катастрофи со кои се соочуваме, после загадениот воздух.

повеќе

Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата.

повеќе

Македонската јавност е во исчекување од најавата на министерот Оливер Спасовски дека МВР ќе ги истражува сите агенции за обезбедување поради поврзаност со рекетарство.

повеќе