Шпанскиот фудбалер Хесе Родригез, прегазен со автомобил од својата девојка! (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Хесе Родригез кој не ги исполни очекувањата на стручњаците, имаше несекојдневен инцидент.

Приватниот живот на Хесе постојано е во хаос, имаше многу девојки, неколку бракови, повеќе скандали, а сега излезе нов.

На концерт во „Гран Канарија Арена“ имал кавга со девојката, а таа од бес го прегазила со автомобил. 

Таа го удрила по нога. На социјалните мрежи се појави видео како веднаш по ударот пријателите му помагаат на Хесе да се движи.

Во моментов Хесе е член на Лас Палмас отако беше избркан од ПСЖ по скандалот дека тогашната девојка ја изневерувал со нејзината најдобра другарка.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе