Познат е наследникот на Луис Енрике

Шпанија има нов селектор

Луис де ла Фуенте е назначен за нов селектор на Шпанија, тој доаѓа на местото од Луис Енрике кој беше отпуштен по дебаклот на Светското првенство во Катар. 

Луис де ла Фуенте како селектор на Шпанија доаѓа од селекторската позиција на селекцијата до 21 година.
 
Де ла Фуенте во 2015 со репрезентацијата на Шпанија до 19 години го освои Европското првенство, а три години потоа се закити и со златен медал од Медитеранските игри.
 
Неговата официјална промоција како селектор на Шпанија ќе биде во понеделник.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе