НБА

Шоу на Харден за победа на Бруклин над Детроит (ВИДЕО)

Џејмс Харден со 44 поени го предводеше Бруклин Нетс до гостинска победа кај Детроит од 113-111. 

На синоќешниот меч од трите големи ѕвезди на Бруклин настапи само Харден, но тоа беше доволно за да се извојува уште една победа.
 
Харден беше убедливо најдобар на теренот, постигна 44 поени, имаше 14 скокови и осум асистенции, вториот најфеикасен во Бруклин беше Грифин со 17 поени. Во составот на Детроит најдобар беше Грант со 19 поени.
 
 
Резултати:
 
Детриот - Бруклин 111:113
Милвоки - Бостон 114:122
Торонто - Феникс 100:104
Шарлот - Мајами 110:105
Минесота - Хјустон 107:101
Њу Орлеанс - Денвер 113:108
Орландо - Портланд 105:112
Далас - Индијана 94:109
Јута - Мемфис 117:114
Голден стејт - Атланта 108:124
ЛА Лејкерс - Кливленд 100:86

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе

Во Македонија моментално има стотици активни стечајни постапки, некои од нив се водат повеќе од 10, па дури 20 години.

повеќе