На плоштадот „Скендер бег“

Шкупи со своите навивачи го прослави шампионскиот трофеј (ФОТО)

Синоќа во последниот меч од сезоната Шкупи го доби шампионскиот трофеј, а вечерта на плоштадот „Скендер бег“ заедно со своите навивачи направи голема прослава. 

По убедливата победа над Академија Пандев од 3-0, на Шкупи му беше доделен шампионскио пехар. На вчерашниот натпревар присуствуваа и видни личности од политичкиот живот, премиерот Димитар Ковачевски беше во друштво со Али Ахмети, Артан Груби и Талат Џафери.
 
Фудбалерите на Шкупи подоцна во денот со автобус се упатија кон плоштадот „Скендер бег“ каде што клубот организираше голема прослава за шампионската титула. Илијадници фанови беа присутни на настанот.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе