ПМФЛ

Шкупи со победа над Македонија ЃП тргна во новата сезона

Иако овој викенд се игра второто коло, за Шкупи денеска беше првиот натпревар во домашното првенство оваа сезона, тие го совладаа тимот на Македонија Ѓорче Петров со 2-1. 

Поради настапот во Европа, Шкупи беше ослободен во првото коло, неговиот меч беше одложен, па шампионот денеска тргна во новата сезона од ПМФЛ.
 
А во неа го совладаа тимот на Македонија Ѓорче Петров со 2-1 и со три бода ја почнаа новата сезона.
 
Мрежите мируваа во првото полувреме, резултатот го отвори Трпановски во 67. минута кога донесе водство за Шкупи од 1-0, а брзо потоа погоди и Цефас за 2-0.
 
Македонија Ѓорче Петров преку Скендери во 87. минута намали на 2-1 за поинтересен финиш на мечот, но гостите не успеаа да избегнат пораз.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе