Конференциска Лига

Шкупи пред елиминација, Санта Клара победи во Скопје со 0-3 (ВИДЕО)

Шкупи е пред елиминација во 2. коло од Конференциската лига, вечерва избраниците на Гоце Седлоски загубија од Санта Клара на домашен терен со 0-3.

Нов пораз за македонските клубови на европската сцена, вечерва во Скопје, Шкупи загуби од Санта Клара. „Чаирчани“ беа надиграни, примија три гола и се пред елиминација во 2. коло од Конференциската лига.

Резултатот беше отворен по половина час игра, Руатубјаје ја затресе сопствената мрежа и донесе предност за гостите.

На стартот од вториот дел, Карваљо реализираше за 0-2, а во последните мигови од мечот, Костиња ги постави конечните 0-3.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе