ФК Шкупи

Шкупи го врати Каран на тренерската позиција

Шкупи потврди дека наследник на Бајрами кој доби отказ, е Умит Каран кој и претходно беше тренер на тимот од Чаир. 

Умит Каран е старо новиот тренер на Шкупи, клубот денеска потврди дека тој е наследникот на Бајрами.
 
„По отказот на Бајрами, улогата на тренер од денеска ја презема нашиот поранешен тренер Умит Каран кој веднаш ќе почне да работи со тимот“, стои во соопштението на Шкупи.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе