Ако не се случи сензација во првото коло

Шкендија ќе игра со Селтик во второто квалификациско коло од ЛШ

Македонскиот шампион доби силен противник во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, шкотскиот Селтик.

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.
 
Шкендија во првото коло имаше среќа и го доби естонскиот тим Номе Калју. Македонскиот шампион е голем фаворит во оваа пресметка и се очекува да помине во второто коло, а таму таму веројатно ќе го има Селтик.
 
Селтик во првото квалификациско коло игра против Сараево, би било сензација доколку го изгубат овој двобој.
 
Ако се оди според планот, Селтик во првото коло би бил домаќин на Шкендија, а реваншот ќе се игра во Скопје.
 
Првите натпревари се играат на 23 и 24 јули, реваншите се 30 и 31 јули.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе