Лига Европа квалификации

Шкендија доби шанса за одмазда, ако го помине Дуделанж повторно ќе игра против Номе Каљу

Ждрепката за третото квалификациско коло во Лига Европа е интересна за Шкендија, тие повторно ќе можат да се сретнат со естонскиот тим Номе Каљу. 

Шкендија доби шанса за одмазда против Номе Каљу, тоа ќе се случи доколку нема изненадување во следните натпревари на двата тима.
 
Шкендија прво треба да го помине Дуделанж во второто квалификациско коло од Лига Европа, а Номе Каљу да биде елиминиран од Селтик. Исходи кои се и повеќе од реални.
 
Првите мечеви од третото квалификациско коло се играат на 8 август, реваншите се седум дена подоцна.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе