Квалификации за ЕП 2020

Шест репрезентации веќе обезбедија пласман на Европското првенство

Завршија октомвриските квалификациски натпревари за Европското првенство по кои шест репрезентација обезбедија пласман на Европското првенство. 

Иако има натпревари и во ноември, шест репрезентации веќе го чекираа билетот за континенталниот собир.
 
Синоќа Италија по тримуфот од 5-0 на гостувањето кај Лихтенштајн си обезбеди место на Европското првенство.
 
Во групата И се е решено, таму и Русија и Белгија си ја завршија работата и се пласираа ЕП.
 
Од нашата група Полска по победата над Македонија се радуваше на ново учество на големо натпреварување иако има уште два меча за играње.
 
Европско првенство обезбедија и Украина и Шпанија.
 
Следниот месец завршуваат квалификациите тогаш ќе бидат познати најголемиот број од учесниците, а бројката ќе биде комплетирана по завршниците од Лигата на нации од кои и Македонија се надева дека ќе избори историски пласман на Европско првенство.
 
Потенцијалната група ќе ја дознаеме уште кон крајот на следниот месец бидејќи ждрепката е на 30 ноември во Букурешт.
 
Европското првенство ќе се одржи низ 12 града во Европа од 12 јуни до 12 јули следната година.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе