Лига на шампиони квалификации

Шеји: Динамо Загреб е фаворит, но ние со помош од Шверцерите можеме да играме против секого

Шкупи утре од 21 часот на Арената „Филип Втори“ ќе го почне реваншот против Динамо Загреб во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. 

Шкупи со 2-2 се врати од Загреб, а тоа ветува одлична атмосфера во Скопје и можност да се изненади големиот фаворит.
 
„Се разбира дека Динамо Загреб останува фаворит, но со поддршка од Шверцерите можеме да играме против секој противник“, вели дефанзивецот на Шкупи, Блертон Шеји.
 
„Потполно сме подготвени, ме,а да дозволиме да се случи никаква грешка, бидејќи во овие мечеви секоја грешка може скапо дачини“.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе