Премиерлига

Шефилд го победи Челси и ги насмеа Лестер и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Шефилд јунајтед со убедливи 3-0 го победи Челси кој по ова коло може да биде исфрлен од топ четири на табелата. 

Челси доживеа неочекувано тежок пораз на гостувањето кај солидниот тим на Шефилд јунајтед.
 
Серијата ја отвори и ја затвори Мекголдрик, а еден погодок беше дело на Мекбруни.
 
Доколку Лестер и Манчестер јунајтед ги добијат своите натпревари, Челси ќе падне на петтата позиција на табелата.
 
Лестер утре му гостува на Борнмут, а Манчестер јунајтед во понеделник го пречекува Саутемптон.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе