Распоред за новата сезона во ПМФЛ

Шампионот Шкендија одбраната на титулата ја почнува од Кавадарци

Денеска беше извлечен распоредот за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Шампионот Шкендија кој ја брани титулата во првото коло ќе игра против новиот прволигаш, Тиквеш.

Според тоа како стојат работите во моментов, Шкупи ќе им биде единствениот предизвикувач за трофејот. Тие во првото коло гостуваат кај Брегалница во Штип.

Новата сезона почнува на 8. август со почеток од 17:30 часот.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе