Немаат победа на последните девет меча во Бундеслигата

Шалке заборави да победува, доживеа пораз и во Дизелдорф (ВИДЕО)

Црната серија на Шалке продолжи и на гостувањето кај Фортуна Дизелдорф, тимот од Гелзенкирхен имаше водство од 1-0 но на крајот загуби со 2-1. 

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER
Како што заврши пред паузата поради коронавирусот така и почна во продолжението. Шалке девет натпревари по ред не знае за победа во Бундеслигата, откако таа продолжи имаат три порази.
 
Денеска поведоа со гол на Мекени во 53. минута на гостувањето кај Фортуна Дизелдорф и во тие моменти се чинеше дека можат да ја прекинат негативната серија, но тоа не се случи.
 
Во 63. минута Хенингс изедначи на 1-1, а само пет минути подоцна Караман погоди за комплетен пресврт и водство на Фортуна од 2-1 што беше и конечен резултат.
 
Во останатите денешни натпревари од Бундеслигата домашна победа славеше и Хофенхајм кој со 3-1 го совлада Келн, Унион Берлин и Мајнц одиграа 1-1, немаше голови на дуелот меѓу Аугсбург и Падерборн. Претходно Лајпциг и Херта одиграа 2-2.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/MARTIN MEISSNER

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе