Шалке праша: Кој е фудбалерот под македонското знаме? (ФОТО)

Шалке кој се уште го слави враќањето во Бундеслигата, денеска имаше и објава во чест на Дарко Чурлинов.

Германскиот клуб објави фотографија од Чурлинов покриен со македонското знаме и праша: Погодете кој?

Потоа во коментар Шалке објави уште една фотографија, овојпат се гледаше и лицето на нашиот фудбалер: Дарко е, се разбира.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе