Бундеслига

Шалке му врачи отказ на Франк Крамер

Шалке соопшти дека се раздели со тренерот Франк Крамер поради лошите резултати по враќањето во Бундеслигата. 

Крамер го презеде Шалке во финишот од минатата сезона и успеа да го врати во Бундеслигата, но работите во моментов не одат во посакуваната насока.
 
Шалке денеска соопшти дека се разделува со Франк Крамер, а тренинзите ќе ги водат асистентите.
 
Клубот му се заблагодари на Крамер за неговиот допринос и му посака се најдобро во иднина.
 
Шалке во моментов е на претпоследната позиција со шест осовени бода од десет одиграни натпревари.
 
Клубот во наредниот период ќе назначи нов тренер.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе