СЕХА лига

Сезоната во СЕХА лига почна со изненадување, Војводина го надигра Нексе

Почна новата сезона во СЕХА лигата, овој пат во нов формат, а на стартот во српско-хрватскиот дуел Војводина со 29:23 го победи Нексе.

Војводина имаше фантастично отварање на новата сезона во СЕХА лигата откако не само што го победија, туку и го надиграа тимот на Нексе.
 
Тимот од Нови Сад имаше предност уште од самиот старт, а на полувремето заминаа со предност од 13:11. Во вториот дел беа уште подобри и на крајот славеа убедливо со 29:23.
 
Најефикасни во составот на Војводина беа Овчина и Николиќ со по пет голови, Прибак постигна четири. За Нексе Думенчиќ постигна четири.
 
Утре Вардар го пречекува Пекинг Спорт Јуниверзити, а во среда Еурофарм Работник е домаќин на Спартак Москва.

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе