Нема крај на проблемите

Сериозни обвинувања, градежните работници на новиот стадион на Тотнем се пијанчеле и шмркале кокаин!

Анонимен извор открива дека дел од граде\ните работници кои работат на новиот стадион на Тотнем наутро пиеле пиво а знаеле и во текот на денот да шмркаат кокаин во тоалетите

Изградбата на новиот стадион на „Спарси“ не оди според планот. Трошоците нараснаа драстично и можно е да стигнат и до границата од 1 милјарди фунти, а се помести и датумот кога тој требаше да биде пуштен во употреба.

Ливерпул минатото коло требаше да гостува во новиот дом на Тотнем, но се уште не е јасно кога ќе биде одигран првиот натпревар.

Како овие проблеми да не беа доволни, па анонимен извор сега изнесе сериозни обвинувања, и открива дека дел од работниците се пијанчеле и користеле дрога.

„Свиркачот“ вели дека од поодамна не видел ваков градежен сајт каде работниците наутро се со лименки пиво во рацете, а знаеле и во текот на денот да шмркаат кокаин во тоалетите.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе