Пофалба за македонскиот фудбалер

Серија А за Горан Пандев: Различни дресови, но секогаш голови и асистенции (ФОТО)

Серија А на социјалните мрежи денеска му посвети пост на Горан Пандев. 

Горан Пандев е на само два гола до јубилејниот 100. погодок во Серија А. Со исклучок на авантурата во Галатасарај, Македонецот целата кариера откако ја напушти Македонија, ја помина во италијанаската лига.
 
Досега го носеше дресот на Лацио, Интер, Наполи и Џенова, а на почетокот од играше и на позајмица во Специја и Анкона. Има постигнато 98 голови во Серија А и 55 асистенции.
 
Серија А денеска објави пост од четири фотографии од Горан Пандев, од Лацио, Интер, Наполи и Џенова и напиша: „Различни дресови, но секогаш голови и асистенции“.

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе