Серија А

Серија А потврди, Елмас претрчал најмногу во изминатото коло (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е фудбалерот кој претрчал најмногу километри на теренот во 28 коло од Серија А. 

Нашиот фудбалер кој го одигра целиот меч против СПАЛ, претрчал 12,664 километри. Наполи победи со 3-1, а Елмас беше асистент на вториот погодок.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе