Примера

Серхио Рамос со нов гол од пенал го носи Реал поблиску до титулата (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 1-0 го победи Хетафе и се зацврсти на лидерската позиција во Примера со четири бодови повеќе од Барселона. 

На пет кола до крајот на сезоната во Примера, Реал Мадрид има четири бода предност пред Барселона и е на добар пат да дојде до титулата.
 
Овој пат Реал Мадрид тешко стигна до трите бода, Хетафе се покажа како цврст противник, но беше скротен во финишот од пенал.
 
Во 79. минута Серхио Рамос погоди од белата точка за водство од 1-0 на Реал Мадрид кое на крајот значеше победа и важни три бода.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе