За ист случај играч на Порто доби казна

Серхио Рамос призна дека намерно добил жолт картон, на потег е УЕФА

Серхио Рамос нема да настапи на реваншот против Ајакс поради жолти картони, капитенот на Реал Мадрид потврди дека намерно изнудил суспензија, а УЕФА казнува за тоа.

Реал Мадрид со 2-1 го победи Ајакс и направи огромен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите.
 
Серхио Рамос доби жолт картон и нема да биде дел од реваншот.
 
„Би излажал ако би рекол дена не го направив тоа намерно. Не го потценувам Ајакс и нема да кажам дека е готово уште по овој меч, но потребен ми е одмор. Реваншот ќе го гледам од трибините“, изјави Рамос.
 
УЕФА го казни Хесус Корона од Порто кој призна дека во групната фаза намерно добил жолт картон.
 
Сега истото го направи Серхио Рамос, па се очекува реакција и на УЕФА.
 

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе