Реал не може да му понуди вакви услови

Серхио Рамос доби понуда од ПСЖ која тешко се одбива: Тригодишен договор вреден 45 милиони евра

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Серхио Рамос на маса има предлог од ПСЖ за тригодишен договор и нето плата од 15 милиони евра по сезона, Реал Мадрид не може да ја изедначи оваа понуда.

Серхио Рамос ги одработува последните шест месеци од договорот со Реал Мадрид, подолго време се водат преговори за продолжување на соработката, но двете страни не можат да постигнат согласност.

Последните информации велат дека дефанзивецот е се поблиску до заминување откако добил примамлив ппредлог од ПСЖ.

„Светците“ на маса ставиле тригодишен договор и нето плата од 15 милиони евра по сезона.

Реал Мадрид не може да ја изедначи оваа понуда, тие нудат 1+1 година и 10% намалување на сегашната плата, услови кои се неприфатливи за Серхио Рамос.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе