Лацио

Сергеј Милинковиќ Савиќ не мрда од Лацио иако интересот за него е голем

Ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ Савиќ вели дека нема намера да го напушти римскиот клуб сега откако изборија пласман во Лигата на шампионите.

Милинковиќ Савиќ постојано се поврзува со заминување од клубот, најголемите клубови се интересираа за него, но тој вели дека и следната сезона ќе игра на Олимпико.

„Мојата цел од првиот ден тука беше да играм во Лигата на шампионите со Лацио, сега конечно успеавме да го оствариме тоа“, вели Србинот по вчерашната победа против Каљари.

„Среќен сум тука и фокусиран сум само на Лацио, имам долг договор, па... останувам. Мојот агент нека размислува за одмор“.

25-годишниот фудбалер има договор со Лацио до 2024 година.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе