Куп на Шпанија

Сензација во Копа дел Реј, третолигашот Алкојано со играч помалку го елиминираше Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Реал Мадрид доживеа срамна елиминација во Копа дел Реј а третолигашот Алкојано испиша историја откако со 2-1 го совлада шампионот на Шпанија и тоа со играч помалку.

Сензација во Копа дел Реј, третолигашот Алкојано го исфрли Реал Мадрид. Избраниците на Зинедин Зидан беа огромни фаворити но на крајот доживеаја срамен пораз. 

Милитао донесе предност за „кралевите“ во финишот на првиот дел, но Алкојано не се предаде и изедначи во 81. минута со голот на Солбес. 

Мечот отиде во продолженија, а таму Хуанан во 115 минута донесе предност од 2-1, и тоа во моменти кога домаќините имаа играч помалку на теренот, Рамон Лопез беше исклучен во 110 минута.

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе