Македонецот игра одлично во младинскиот погон на италијанскиот шампион

Секулов уште во првата минута даде убав гол на градското дерби меѓу Јувентус и Торино (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер, Никола Секулов уште во првата минута постигна убав гол на дерби натпреварот меѓу Јувентус и Торино за играчи до 16 години кој заврши 1-1. 

16-годишниот Македонец, Никола Секулов прикажува одлични партии во школата на Јувентус. Постигна убав гол против Торино и тоа уште во првата минута од натпреварот.
 
Секулов е роден во Пјаченца, но има настапи за македонската селекција до 17 години.
 
 

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе