Барселона

„Седумката“ останува кај Кутињо, Гризман доби друг број (ВИДЕО)

Антоан Гризман дека беше презентиран пред медиумите, а изненадување беше бројот кој го избра. 

Во шпанските медиуми се шпекулираше дека Барселона ќе му ја даде „седумката“ на Гризман која ја има Кутињо. И тоа беше сфатено како знак дека Бразилецот ќе замине.
 
Но веројатно не е така. Гризман ќе игра со бројот 17, а седумката останува да ја носи Кутињо.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе