КРАЛЕВИТЕ ИМААТ НОВ ХЕРОЈ

Себаљос со два гола му донесе три бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид дојде до победа од 2-1 на гостувањето кај Алавес благодарение на два гола на Дани Себаљос.

Младиот Дани Себаљос е херојот на Реал Мадрид откако му донесе три бода на кралскиот клуб на гостувањето кај Алавес.

Победата на Реал Мадрид доаѓа по домашниот пораз од Бетис и е многу важна за враќање на самодовербата кај играчите на шампионот.

Сите возбудувања се случија во првото полувреме. Себаљос уште во 10. минута го отвори резултатот.

Во 40. минута Гарсија изедначи на 1-1, но само три минути подоцна со својот втор гол на натпреварот Себаљос донесе триумф на Реал Мадрид.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе