ЕВРО 2020

Се зголемуваат проблемите на Шпанија, втор позитивен на ковид-19

Пред почетокот на Европското првенство во шпанската фудбалска репрезентација има нов позитивен фудбалер на ковид-19, по Серхио Бускетс, сега коронавирус има и Диего Љоренте.

Утринава шпанската фудбалска репрезентација објави дека и централниот дефаназивец Диего Љоренте е позитивен на ковид-19.

Фудбалерот веднаш ќе го напушти националниот камп и ќе оди во изолација според сите здравствени протоколи.

Ова е нов удар за Шпанците ако се знае дека претходно Серхио Бускетс поради коронавирус мораше да оди во изолација.

Во Шпанија се стравува дека бројот на позтивни фудбалери на ковид-19 може да се зголемува во наредните денови.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе