Челси

Се тресе столчето на Сари, Италијанецот нема контрола врз своите фудбалери

Според шпанскиот весник „АС“, Маурицио Сари има проблем со контролата над „соблекувалната“ во Челси.

Весникот пишува дека веќе со месеци Сари не може да смета на поддршка од големите имиња во Челси, со некои од нив не е во добри односи.
 
„Има фудбалери кои не ги разбираат методите на Италијанецот, не го сакаат тоа што тој го наметнува и тоа се одразува на теренот“, вели изворот до кој доаѓа весникот „АС“.
 
Челси во минатото коло го доживеа најголемиот пораз во својата премиерлигашка историја кога загуби од Манчестер Сити со 6-0.
 
Тоа само ја продлабочи кризата на Стемфорд Бриџ, а доколку таа не биде решена во брзо време, се чини дека нема долго да трае работата на Сари во Челси.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе