Се самоуби клупскиот лекар на Рем поради коронавирус

Клупскиот лекар на Рем, Бернар Гонзалез си го одзема животот откако дозна дека е позитивен на Ковид-19. 

Рем преку својот профил ја потврди шокантната вест за нивниот лекар кој не можел да се помири со фактот дека е заболен од коронавирус и си го одземал животот.
 
60-годишниот Бернар Гонзалез бил во самоизолација со неговата сопруга која исто така била позитивна на Ковид-19.
 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе