Кратко потоа се појави и Сер Алекс Фергусон

Се решава иднината на Роналдо: ЦР7 заедно со Мендеш пристигна во тренинг центарот на Јунајтед (ФОТО)

Кристијано Роналдо попладнево пристигна во тренинг центарот на Манчестер јунајтед, напаѓачот е во придружба на својот агент Жорж Мендеш, кратко потоа се појави и Сер Алекс Фергусон.

Очигледно денеска ќе се решава иднината на Кристијано Роналдо, Португалецот попладнево во придружба на својот агент Жорж Мендеш пристигна во тренинг центарот на Манчестер јунајтед.

Како што пренесува новинарот Фабрицио Романо, ќе биде одржана средба со Ерик тен Хаг, а медиумите од Англија не ја исклучуваатн можноста на состанокот да биде присутен и Сер Алекс Фергусон, легендарниот Шкот се појавил во тренинг центарот кратко по пристигнувањето на ЦР7.

Фабрицио Романо додава дека Кристијано Роналдо уште еднаш ќе изрази желба дека сака да замине од Олд Трафорд а Манчестер јунајтед ќе го потврди ставот дека напаѓачот не е на продажба.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе