Непријатно искуство за голманот на Реал Мадрид

Се расипа Ролс Ројсот на Куртоа од 300.000 евра, мораше да интервенира влечна служба (ВИДЕО)

Тибо Куртоа синоќа на тренинг пристигна со Ролс Ројс од 300.000 евра но мораше да си замине дома со службено Ауди откако луксузниот автомобил беше качен на влечна служба.

Реал Мадрид синоќа ги имаше последните подготовки пред дуелот со Реал Сосиедад а Тибо Куртоа имаше непријатно искуство со својот авомобил. 

Голманот на тренинг пристигна со Ролс Ројс од 300.000 евра, но мораше да си замине дома со службено Ауди. 

Одредени извори велат дека луксузниот автомобил не сакал да стартува, па била викната влечна служба.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе