ФА Куп

Саутемптон го елиминираше Арсенал од ФА Купот (ВИДЕО)

Арсенал сам се победи на гостувањето кај Саутемптон, домаќинот победи со автогол и го исфрли фаворитот од ФА Купот. 

Клучниот момент се случи во 24. минута кога Габриел си постигна автогол за водство на Саутемптон од 1-0 кое значеше и конечен резултат.

На мечот имаше и спорен момент, кога играч на Саутемптон во својот шеснаесетник играше со рака но судиите сметаа дека нема пенал.
 

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе