Не е Манчестер јунајтед

Саул Нигез го објави името на новиот клуб и ги измами сите (ВИДЕО)

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Саул Нигез го објави неговиот „нов клуб“, се работи за фудбалска академија Коста Сити која е формирана од него и од неговиот брат.

Саул Нигез пред три дена најави дека денеска ќе го соопшти неговиот нов клуб. Потоа го заследи профилот на инстаграм на Манчестер јунајтед и неколку фудбалери од англискиот тим по што сите помислија дека ќе оди таму.

Но, Нигез ги измами сите, денеска на социјалните мрежи тој објави видео од клубот на кој мислел. Се работи за академија во Елче формирана од него и неговиот брат која се вика Коста Сити.

 
 
 
View this post on Instagram

‪THERE IS A NEW TEAM IN THE CITY @clubcostacity ‬ ‪www.clubcostacity.com ‬

A post shared by Saul Ñiguez (@saulniguez) onJun 3, 2020 at 2:58am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

THERE IS A NEW TEAM IN THE CITY

A post shared by Saul Ñiguez (@saulniguez) onJun 3, 2020 at 3:27am PDT

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе