Серија А

Сасуоло го победи Милан на Сан Сиро, голем кикс на росонерите (ВИДЕО)

Сасуоло направи големо изненадување откако го совлада Милан на Сан Сиро со 3-1, росонерите при крајот останаа и без Ромањоли кој заработи црвен картон. 

Втор пораз по ред на Милан во Серија А, овојпат на свој терен од Сасуоло, тимот кој го совлада и Јувентус оваа сезона.
 
А натпреварот почна одлично за Милан, во 21. минута по асистенција на Тео Ернандез, Ромањоли постигна гол за водство од 1-0.
 
Но само три минути подоцна Скамака постигна супер гол од далечина за израмнување на 1-1.
 
Веќе во 33. минута следуваше комплетен пресврт, по една мешаница Сасуоло поведе со 2-1, Кјаер последен ја допре топката, па погодокот беше запишан како автогол.
 
Во 66. минута Берарди ги постави конечните 3-1 за Сасуоло.
 
Во 77. минута Ромањоли направи намерен фаул како слободен играч, па судијата немаше дилеми, му покажа директен црвен картон.
 
По овој пораз Милан има само еден бод повеќе од Интер кој е на третото место. Наполи вечерва го игра својот меч од ова коло, го пречекува Лацио.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе