Искусниот стратег не прифаќа спогодбен раскин на договорот

Сари нема да раскине со Јуве, до крајот на сезоната нема да работи ништо, ќе добие 8,5 милиони евра, па потоа ќе си оди

Маурицио Сари не планира да го раскине договорот со Јувентус, ќе остане на платниот список на италијанскиот шампион до крајот на оваа сезона, а потоа тие имаат опција да ја прекинат соработката. 

Маурицио Сари летото 2019 година потпиша тригодишен договор со Јувентус со годишна плата од шест милиони евра.
 
По една сезона тој доби отказ, но двете страни не најдоа заеднички јазик за раскин на договорот.
 
Сари нема да прифати друга работа до крајот на оваа сезона, ќе ги добие тие шест милиони евра без ништо да работи.
 
А по крајот на оваа сезона, Јувентус има опција во договорот да ја прекине соработката со Сари ако како обесштетување да му плати 2,5 милиони евра.
 
Тоа значи дека Сари ќе заработи вкупно 8,5 милиони евра за една година без ништо да работи.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе