Џан вели дека е шокиран

Сари не ги пријави Манџукиќ и Џан за ЛШ, фудбалерите се незадоволни

Составот на Јувентус е голем, па Маурицио Сари мораше да исфрли некој од оние кои ќе играат во Лига на шампионите, изборот на стратегот падна на Емре Џан и Марио Манџукиќ.

Емре Џан и Марио Манџукиќ нема да играат за Јувентус во Лигата на шампионите, барем не во групната фаза. Сари реши да ги изостави овие двајца фудбалери.
 
Ваквиот негов потег го навлече незадоволството кај двајцата фудбалери, Џан вели дека е шокиран.
 
„Екстремно сум шокиран“, вели Џан за Билд.
 
„Нашата конверзација траеше помалку од минута и не ми беше дадена никаква причина. Тоа ме прави лут и вознемирен“.
 
„Кога ќе се вратам од репрезентативна должност ќе зборувам со клубот“.
 
„Минатата недела ми беше ветено нешто друго. ПСЖ дојде по мене, но јас одлучив да останам во Јуве“.
 
„Условот беше дека ќе бидам во тимот за Лигата на шампионите“.

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе