Јувентус потврди

Сари го пропушта големото дерби со Наполи

Јувентус потврди дека Маурицио Сари нема да биде на клупата на првите два натпревари од новата сезона.

Маурицио Сари се опоравува од пневмонија ќе биде отсутен од обврските извесно време. Јувентус потврди дека тој нема да го води тимот на мечевите со Парма и Наполи.
 
„Маурицио Сари беше на дополнителни медицинските тестови денеска, резултатите покажаа напредок. За комплетно да се опорави од пневмонијата која го фати во изминатите неколку дена, тренерот нема да седи на клупата на првите два меча во Серија А, против Парма и Наполи“, стои во соопштението на Јувентус.
 
Сари оди во тренинг центарот но седи во оделена соба и преку видео линк ги следи тренинзите додека неговите асистенти работат со играчите.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе