Фудбалерот е подготвен за трансфер

Санчо со активност на социјалните мрежи откри кој ќе биде неговиот следен клуб (ФОТО)

Џејдон Санчо ќе замине од Борусија Дортмунд ова лето, а тој со лајк на еден твит веројатно покажа и која ќе биде неговата следна дестинација. 

Џејдон Санчо беше на клупата на последниот меч на Борусија Дортмунд кој тие го играа против Лајпциг во Бундеслигата.
 
Според многумина, Санчо беше на клупата бидејќи неговата иднина е веќе решена, тој ќе замине од клубот, Дортмунд нема неопходност од бодови, па тој не игра за случајно да не се повреди.
 
Санчо од својот твитер профил лајкна твит: „Џејдон Санчо почна од клупата за Борусија Дортмунд против РБ Лајпциг денеска. Неговата глава е веќе во Манчестер јунајтед“.
 
 
Ваквата негова активност ги израдува фановите на Јунајтед кој протолкуваа дека тој го одбрал клубот каде што сака да игра идната сезона.
 
 
 

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе