Место да си молчеа, вака потстрижувањето ги чини ѓавол ипол

Санчо и Аканџи се пофалија на социјалните мрежи па сега ги имаат најскапите фризури во историјата

Германската фудбалска лига (ДФЛ) ги казни фудбалерите на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо и Мануел Аканџи за прекршување на правилата за хигена, двајцата ќе треба да платат по 10.000 евра.

Медиумите од Германија изминативе денови алармираа дека неколку ѕвезди на Борусија Дортмунд треба да бидат казнети откако добиле посета од познатиот бербер Вини Нана Каркари и биле потстрижени без да се почитуваат правилата за хигена, односно не биле користени маски и заштитна опрема.

Се говореше дека дури шестмина фудбалери можат да одат во карантин, но Германската фудбалска лига (ДФЛ) се реши за парични казни и тоа за двајца фудбалери.

Докази имало само дека Џејдон Санчо и Мануел Аканџи треба да бидат удредени по џеб. Според пишувањата на медиумите, двајцата ќе платат по 10.000 евра, па новата фризура ќе ги чини ѓавол ипол.

Џејдон Санчо, кој се поврзува со богат трансфер од преку 100 милиони евра, не се сложува со одлуката на ДФЛ и на Твитер напиша: „Глупости“.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе