Уште една празна најава или Русинот овој пат навистина ќе си оди?

Самсоненко си оди од Вардар, фудбалерите се слободни да си бараат нови клубови?

По денешниот пријателски натпревар против Црвена звезда, на фудбалерите на Вардар им било соопштено дека Самсоненко си оди од клубот и тие ќе бидат ослободени од договорите и ќе можат да си заминат. 

Самсоненко крева раце од фудбалскиот клуб Вардар, Русинот ќе ги остави фудбалерите кои во моментов се лидери на табелата во македонското првенство.
 
Иако во подмладен состав Вардар играше храбро, дрско и убаво за око во првиот дел од сезоната, момците на Васоски сосема заслужено се најдоа на првата позиција. Во тимот владее голема хармонија меѓу фудбалерите, а одличен е и нивниот однос со навивачите. Но на сето тоа може да му дојде крајот уште пред да заврши сезоната.
 
По денешниот натпревар меѓу Вардар и Црвена звезда, на фудбалерите им било соопштено дека Самсоненко ќе си оди од клубот, а тие ќе бидат ослободени од договорите и ќе можат да заминат како слободни играчи.
 
Наводно Самсоненко ќе го врати клубот на Град Скопје кој ќе бара нов сопственик, а додека не го најде веројатно ќе го води со скромен буџет.
 
Но, да не заборавиме дека ова не е прв пат Самсоненко да најави заминување од Вардар па да биде предомислен. Можеби ова е уште една таква епизода, но можеби овој пат и навистина ќе си оди. Повеќе информации се очекуваат кон крајот на оваа недела.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе