Севиља

Сампаоли е нов тренер на Севиља

Доцна синоќа Севиља официјално му врачи отказ на Лопетеги, а веќе денеска го назначи Жорге Сампаоли за нов тренер. 

Севиља потврди дека Жорге Самполи е нов тренер на првиот тим, тој потпиша договор до јуни 2024 година.
 
Ова е негово враќање во Севиља, тој беше тренер во овој клуб во сезоната 2016/17, иако беше успешен, по таа сезона замина да биде селектор на Аргентина.
 
Сампаоли доаѓа на местото од Лопетеги кој по синоќешниот пораз од Борусија Дортмунд доби отказ.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе