Серија А

Само реми за Милан кај Каљари, првенец на Игуаин (ВИДЕО)

Милан одигра 1-1 на гостувањето кај Каљари, Гонзало Игуаин го постигна првиот гол во дресот на росонерите.

Милан не успеа со целиот плен да се врати од гостувањето кај Каљари, „росонерите“ губеа по првото полувреме, на крајот дојдоа до бод благодарение на Игуаин.
 
Каљари поведе уште во четвртата минута кога една топка дојде до Жоау Педро кој реализираше за 1-0.
 
По десет минути игра во вториот дел Игуаин постигна гол за изедначување на 1-1, негов прв погодок за Милан.
 
До крајот на мечот тимот на Гатузо се обидуваше да дојде до комплетен пресврт и победа, но не успеа.

Од една страна, Уставот му доделува бројни функции, а од друга страна, скржаво ги определува средствата за нивно остварување на практичен план.

повеќе

Напредокот и оптимизмот што ги обележаа децениите по 2. Светска војна се гледаа во создавањето на средната класа, составена од луѓе што, иако родени во куќи со земјени подови, завршија со факултетски дипломи и добри работни места во големите градови. Поседуваа автомобили и викендички, летуваа на море и патуваа во странство без визи.

повеќе

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе