Примера

Само реми за Барселона на гостувањето кај Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Барселона не успеа да ги освои трите бода од гостувањето кај Реал Сосиедад, натпреварот заврши нерешено 2-2.

Барселона одигра реми на гостински терен кај Сосиедад, па Реал Мадрид утре доколку го добие дербито против Валенсија ќе се издвои сам на врвот.

Мечот не почна добро за Каталонците, со гол на Оирзабал во 12. минута Сосиедад поведе со 1-0.

Пред крајот на првиот дел Гризман изедначи на 1-1, а по четири минути игра во второто полувреме Суарез погоди за комплетен пресврт и водство на Барселона од 2-1.

Во 62. минута Исак начека една одбиена топка од Тер Штеген и ја смести во мрежата за конечни 2-2.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок.