Примера

Само реми за Барселона на гостувањето кај Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Барселона не успеа да ги освои трите бода од гостувањето кај Реал Сосиедад, натпреварот заврши нерешено 2-2. 

Барселона одигра реми на гостински терен кај Сосиедад, па Реал Мадрид утре доколку го добие дербито против Валенсија ќе се издвои сам на врвот.
 
Мечот не почна добро за Каталонците, со гол на Оирзабал во 12. минута Сосиедад поведе со 1-0.
 
Пред крајот на првиот дел Гризман изедначи на 1-1, а по четири минути игра во второто полувреме Суарез погоди за комплетен пресврт и водство на Барселона од 2-1.
 
Во 62. минута Исак начека една одбиена топка од Тер Штеген и ја смести во мрежата за конечни 2-2.

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе