Примера

Само бод за Реал Мадрид против Бетис, кралевите полека ја губат трката за титулата (ВИДЕО)

Реал Мадрид одигра уште еден неефикасен натпревар, само 0-0 на свој терен против Бетис, резултат кој е удар во борбата за трофејот во Примера. 

Реал Мадрид повторно ги разочара фановите, овој пат со сосема солидниот тим на Бетис кој игра одлична сезона.
 
Со овие 0-0, Реал Мадрид изгуби два важни бода во трката за титулата.
 
Тие се на второто место со 71 бод, прв е Атлетико Мадрид со 73 и меч помалку, трета е Барселона со 68 но и два натпревари помалку.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе