Малдини во тефтерот има три имиња

Салемакерс и Месиас не се доволно добри, Милан носи звучно име за десната крилна позиција

Медиумите од Италија пренесуваат дека Милан е во потрага на ново десно крило, на листата со желби се Ријад Марез од Манчестер Сити, Марко Асенсио од Реал Мадрид и Доменико Берарди од Сасуоло.

Милан до крајот на месецот треба да добие нови сопственици, се очекува „росонерите“ да имаат солиден трансфер буџет, и еден од приоритетите ќе биде ангажман на квалитно засилување за десната крилна позиција.

Салемакерс и Месиас не се доволно добри, па Малдини и Масара сакаат да донесат играч кој ќе гарантира голови и асистенции во текот на целата сезона.

Ријад Марез од Манчестер Сити е една од желбите, Алжирецот може да биде купен за 40 милиони евра, но проблем е интересот на ПСЖ и високата плата на фудбалерот.

Марко Асенсио од Реал Мадрид исто така е во тефтерот на Малдини, Шпанецот наскоро ќе седне на маса со раководството на „кралевите“ и доколку не добие добра понуда за продолжување на соработката, ќе побара трансфер.

Доменико Берарди од Сасуоло е последното име, Италијанецот подолго време е на радарот на Милан и се шпекулира дека преговорите помеѓу двата клуба се во напредна фаза, Газете дело Спорт пишува за трансфер вреден помеѓу 30 и 35 милиони евра.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе