Интересни сцени во последните мигови од мечот Милан-Аталанта

Сакаше да го провоцира Ибра па си го доби: Имам повеќе голови отколку што ти имаш одиграно натпревари!

Златан Ибрахимовиќ и Дуван Запата си разменија провокации во финишот од мечот помеѓу Милан и Аталанта, Колумбиецот замери за бројот на пенали кои ги имаат добиено „росонерите" оваа сезона а Швеѓанецот му одговори во свој стил.

Аталанта синоќа го надигра Милан на Сан Сиро и си замина со победа од 0-3 и три бода. Во финишот од мечот, домаќините бараа пенал, а додека судијата вршеше „тивка“ проверка со ВАР, Златан Ибрахимовиќ и Дуван Запата си разменија провокации. 

Колумбиецот замери за бројот на пенали кои ги имаат добиено „росонерите“ оваа сезона и му дофрли на Ибра: „Не можете натпревар без пенал. Го сакаш пеналот број 13?“ 

Швеѓанецот не остана покус и во свој стил му одговори: „Што зборуваш? Имам постигнато повеќе голови отколку ти што имаше одиграно натпревари“. 

Златан Ибрахимовиќ навистина има повеќе погодоци (498) отколку Дуван Запата одиграни натпревари (371).

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе